Obchody a predajne, Ovocie a Zelenina

Zelovoc

Zelovoc Predaj ovocia a zeleniny od miestnych pestovateľov

Zelovoc Predaj ovocia a zeleniny od miestnych pestovateľovZelovoc ponúka predaj ovocia a zeleniny od miestnych pestovateľov priamo domov k zákazníkovi formou debničkového systému. Na stránke www.mojzelovoc.sk si môžeš vybrať debničku z aktuálnej ponuky, objednať a jej dovoz zabezpečíme k tebe priamo domov. Objednávky rozvážame momentálne raz za dva týždne, vždy vo štvrtok. Zatiaľ debničkujeme v Prešove a Košiciach. Produkty ponúkané v debničkách sú výlučne zo slovenskej produkcie, pestované resp. vyrábané šetrným spôsobom. Na výber je najmä zelenina, ovocie, včelie produkty, orechy a pod.

Zdroj foto: facebook.com/mojzelovoc

Kalendár dostupnosti

rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.

Náš príbeh

Zelovoc Predaj ovocia a zeleniny od miestnych pestovateľovAhojte! Dovoľte nám sa vám všetkým najprv predstaviť. My – manželia Baška a Matúš sme mali to šťastie vyrastať z veľkej časti na domácich potravinách. Nebolo to tak dávno, keď väčšina rodín mala svoje záhradky a doma sme povinne pomáhali pri varení džemov a zaváraní všetkého možného. Ako tak čas plynul, supermarkety pribúdali, zahraničné bolo lukratívnejšie ako to naše a vedeli sme si kúpiť od výmyslu sveta čo sme chceli aj nechceli. Zrazu sme mohli ochutnať exotické ovocie a produkty z opačnej strany zemegule. Úžasné! Naše požiadavky sú už tak vycibrené, že chceme bezchybné jablká a odmietame priveľkú cuketu a primalý zemiak. Potom sme si začali uvedomovať, že krásne červené jahody v zime nemajú žiadnu chuť a nájsť v obchode produkt so slovenským pôvodom a bez zbytočných chemikálií nie je až také jednoduché. Nastalo obdobie, kedy naša krajina prestala byť potravino sebestačná.
Jedného dňa sme si obaja povedali, že skúsime osloviť zopár miestnych pestovateľov a budeme zabezpečovať v našom meste prísun čerstvých potravín. Jednoduchá predstava, zložitá realita.. Za tých pár rokov, tradiční pestovatelia z nášho okolia takmer vymizli, skrátka boli vytlačení z trhu. Našťastie zopár vytrvalcov ostalo a dokonca sa objavujú ďalší – starší aj mladší, ktorým záleží na tom, čo ľudia jedia. My týchto farmárov hľadáme, aby sme do Prešova priniesli debničkový predaj. Teda pravidelný predaj sezónneho ovocia, zeleniny a domácich produktov každému, komu záleží na tom ako sa stravuje. Koncept debničkového systému spočíva v tom, že zákazník pravidelne dostáva debničku plnú sezónnych plodín doplnenú o domáce produkty od miestnych farmárov. Ten sa teší, že má garanciu čerstvosti a s chuťou sa pustí do jedenia nestriekaných marhúľ a živočíšne oranžovej mrkvy. Popravde, na začiatku sme si nemysleli, že tieto kedysi všade dostupné plodiny si budeme tak veľmi vážiť, ale opak je pravdou. A naozaj, aj to varenie prispôsobené dostupnosti potravín nás viac baví. Veríme, že nájdeš zmysel v našej filozofii a pridáš sa k nám. My budeme robiť všetko preto aby si bol našim spokojným zákazníkom 🙂

Zdroj: mojzelovoc.sk

Send this to a friend