Vinárstva

Vinárstvo Zwinery

Vinárstvo Zwinery začalo svoju výrobu v 2017. Údolie želovských pivníc.

Sme nové vinárstvo, ktoré začalo svoju výrobu v roku 2017. Zvolili sme si veľmi zaujímavé miesto – Údolie želovských pivníc, neďaleko obce Želovce v okrese Veľký Krtíš. V údolí sa nachádza vyše 90, do tvrdého piesku vytesaných, pivníc. Ich vznik siaha až do obdobia ranného stredoveku. Tieto pivnice majú veľký potenciál pre kvalitné zrenie vína v sudoch. V našom vinárstve máte možnosť ochutnať typické slovenské odrody pre túto oblasť ako Tramín červený, Sauvignon blanc, Devín, Chardonnay a Frankovku modrú..

Pri výrobe vína sa snažíme nechať vínam ich prirodzený charakter tým, že používame len prirodzené kvasinky, ktoré sa nachádzajú v bobuliach hrozna. Cieľom našej pivnice je výroba jedinečných vín, ktoré vyrábame modernou ale aj tradičnou metódou. Krása a vlastnosť všetkých vín sa vytvára rukou vinára. Naše vína dozrievajú v nerezových nádobách, ale aj v nových drevených sudoch v závislosti od odrody a ročníka.

Snažíme sa aby každé víno bolo identické a rozoznateľné každým milovníkom vína a aby si každý u nás našiel to svoje víno.

Vinárstvo Zwinery začalo svoju výrobu v 2017. Údolie želovských pivníc.

Logo Vinárstvo Zwinery
Inšpirovali sme sa starým „stromom“ viniča. Hovorí sa, že starý vinohrad dáva najlepšie víno a aj, že víno netreba uponáhľať. Naše logo nám bude pripomínať, že víno potrebuje čas, poctivú prácu a kvalitné podmienky na zretie. Veď ako sa ľudovo hovorí, čím je víno staršie tým lepšie.

Zdroj: zwinery.skfacebook.com/zwinery

Send this to a friend

  • SlovpraM

    Výrobky z pravej kože pre vaše potešenie. Je to vlastná tvorba a ručná práca preto je […]

  • Považský hrad

    Ruiny Považského hradu stoja na kopci s nadmorskou výškou 497 metrov. Nazývali ho aj Bystrický hrad a patril […]

  • Krajina príbehov – Podpoľanie

    Podpoľanie – miesto v ktorom cítite časy minulé . Laznícke osídlenie na svahoch majestátnej […]