Vinárstva

Vinárstvo Komjathi

Komjathi - Prírodné vína

VZNIK VINÁRSTVA

Rodinné vinárstvo Komjathi vzniklo v roku 2012. Často sa nás zákazníci pýtajú prečo sa venujeme práve vínu? História našej rodiny a aj história Komjatíc sú poprepletané vinohradníctvom a vinárstvom a tak nečudo, že nás tie korene zaviedli späť k tomu, čo poznali už naši predkovia. Poľnohospodárskou činnosťou a vinohradníctvom v Komjaticiach sa zaoberali naši praprastarí rodičia po mnohé generácie a pri skúmaní genealógie našej rodiny sme zistili, že obrábali tú istú pôdu už v polovici sedemnásteho storočia.

Komjathi - Prírodné vínaPREČO NÁZOV KOMJATHI?
Chceme nadviazať na tradície a skúsenosti s výrobou vína od našich predkov a zachovať všetko to, čo bolo dobré. Pre naše vinárstvo sme chceli názov, ktorý by nás spájal nielen s miestom, kde sa pestuje naše hrozno a vyrába naše vínko, ale bude jasne nadväzovať aj na tradíciu. V historických prameňoch sme objavili jeden z prvých pôvodných názvov obce Komjatice …preto Komjathi. A tak sme sa pustili do budovania nášho vinárstva po dedovi. Veľmi dôležitým faktorom, bolo aj zistenie, že v dnešnej rýchlej dobe globalizácie a technologizácie, zabúdame vďaka chémii, konzervantom a ďalším aditívam na pôvodné typické chute a vône. A tak sa na pultoch môžeme stretávať s vínami, ktoré napriek rôznym vinohradníckym polohám, odrodám a ročníkom chutia stále rovnako. My to robíme inak.

Každému nášmu vínku doprajeme čo potrebuje, správny čas na prirodzené zrenie. Pri bielych vínach je to minimálne 1 rok, pri červených až 3 roky. Naše vína zrejú v drevených dubových sudoch. Archivácia vo vlastnej Dragúňovej pivnici.

Výroba prírodných vín z vlastných viníc
Cesta, ako sa to snažíme dosiahnuť, je dopestovanie čo najzdravšieho hrozna vo vlastných vinohradoch, šetrný ručný zber, rýchle spracovanie a výroba prívlastkových vín v najvyššej kvalite. Naše hrozná zrejú v našich vlastných vinohradoch Hašardíky a Vrštek v Komjaticiach.

PONUKA PRODUKTOV Z PRÍRODY

Snažíme sa zachovávať z prírody všetko dobré a preniesť to aj do našich produktov. Vlastníme vinice Hon Vrštek a Hon Hašardíky a tiež aj ovocné sady. Okrem hrozna sa venujeme aj pestovaniu ovocia a výrobe vlastných džemov. Z našej ponuky vyberáme:

  • Prírodné vína z Dragúňovej pivnice – kompletná ponuka vo vínnej karte
  • Degustácie vína – ochutnávka vín u nás alebo u vás
  • Džemy – ochutnajte ovocné džemy podľa domácej receptúry

Zdroj: komjathi.skfacebook.com/komjathi.skinstagram.com/komjathi.sk

Send this to a friend