Med a Medovina

Včelia farma Apis Original

Včelia farma Apis Original

Včelia farma Apis Original udržuje tradíciu včelárenia v rodine ktorá siaha do roku 1944. Farma prevádzkuje aktuálne dve včelnice v okolí obce Dolinka na juhu stredného Slovenska, snažíme sa ak je to možné nekočovať aj z dôvodu minimalizovania rizika rôznych chorôb ktoré sa môžu na kočovnom stanovíšť vyskytovať. Zameriavame sa na produkciu včelích medov a včelieho peľu, a ich predajom priamo spotrebiteľovi.

V minulosti sme získali osvedčenie ktoré nás oprávňuje používať ochrannú známku Slovenský med, ktorý vlastní Slovenský zväz včelárov (SZV), ktorá zaručuje maximálnu kvalitu medu, pretože túto ochrannú známku môžu používať iba medy ktoré splnili prísne kvalitatívne kritéria pri laboratórnych skúškach ako napríklad obsah vody pod 18%, nulová tolerancia reziduií liečiv v mede a pod.

V roku 2017 sme obsadili 3. miesto na celonárodnej súťaži Agrokomplex v Nitre a to v kategórii Včelí peľ – zmiešaný, ktorý potvrdil kvalitu nášho ponúkaného sušeného peľu. Náš sušený peľ pochádza z čistého prostredia okolia obce Dolinka kde sa naše včelnice nachádzajú (okres Veľký Krtíš, juh stredného Slovenska), kde nie sú žiadne výrobné fabriky, veľké mestá a pod..

Včelie Farma Apis Original je tiež držiteľom certifikátu Regionálny produkt HONT pre Agátový včelí med a Sušený včelí peľ.

Včelie farma Apis Originál prevádzkovaná včelárom Petrom Pišákom, ponúka iba vlastné produkty a žiadne produkty nevykupuje od iných včelárov, zameriavame sa na maximálnu kvalitu produktov nie na kvantitu.

Peter Pišák je úspešným absolventom externého štúdia včelárstva na Strednej odbornej školy pod Bánošom v Banskej Bystrici, tiež sa pravidelne zúčastňuje na rôznych kurzoch včelárstva zameraných na rôzne nové technológie včelárstva, ošetrovanie a liečenie včelstiev a pod., čo zaučuje maximálnu kvalitu včelích produktov akú môže spotrebiteľ dostať pod značkou Apis Original.

Sme tiež asistentom úradného veterinárneho lekára, ktorý každoročne na jar kontroluje včelstvá ostatným včelárom v okolí našich včelníc ( jarné prehliadky nutné podľa zákona), preto máme priamy dosah a vieme zaručiť aby naše včelnice a okolie boli zdravotne nezávadné.

V ponuke farmy Apis Original nájdete Repkový, Repkový pastovaný, Agátový a Slnečnicový med, tiež Sušený včelí peľ a voskové sviečky aj z prírodného vosku ale aj dekoratívne sviečky s pridaným farbivom.

Apis Original, včelí originál je len jeden.

Zdroje:
https://www.facebook.com/SlovenskyMed/
https://www.slovensky-med.sk/
https://plus.google.com/+Slovensky-medSk

Send this to a friend