Sladkosti a Kávoviny

Tatranské čokolády

Tatranské čokolády čokoládové fotky, firemné čokolády, rôzne čokolády na mieru

Pod Tatrami sa vášeň pre čokoládu zmenila na neobyčajne sladký biznis

Tatranské čokolády s.r.o. je rodinná firma, ktorá sídli v podtatranskej dedine Batizovce. To, že pani Jana Gurníková pod Tatrami vytvára nezvyčajné a originálne kúsky čokolády, často netušia ani ľudia z najbližšieho okolia.

Nápad naplno sa venovať čokoláde vznikol v roku 2011, kedy pani Jana založila spoločnosť Tatranské čokolády. Špecializuje sa predovšetkým na firemné čokolády, reklamné čokoládové prezenty, čokoládové fotky, čokolády pre jednotlivcov, rôzne čokolády na mieru, svadobné čokolády a reklamné miničokoládky ku káve. Každý jeden výrobok z dielne Tatranských čokolád v sebe spája kreativitu, zmysel pre detail a podmanivú chuť.

 

Tatranské čokolády čokoládové fotky, firemné čokolády, rôzne čokolády na mieru

 

Pri výrobe používajú kvalitnú belgickú a taliansku čokoládu. A hoci sa základná surovina, teda čokoláda, dováža zo zahraničia, všetko ostatné a podstatné sa udeje práve na Slovensku. Vytvorenie návrhu novej čokolády, príprava jedlej tlače na cukrovú fóliu, pretavenie a odliatie čokoládovej hmoty do konečného produktu, ktorý nelahodí len chuťovým bunkám, ale je príťažlivý i na pohľad. Následné zabalenie do priesvitnej fólie a vloženie do navrhnutej krabičky. To všetko sa udeje pod rukami „čoko-workoholičky“ Jany.

 

 

 

Slovami samotnej majiteľky: „Ako veľkú výhodu vnímame fakt, že sa jedná o ručnú výrobu, kde sa venuje pozornosť jednotlivo každému kúsku. Čokoláda tu teda „nebeží ako na páse“ a preto je naším zákazníkom často i jednotlivec, ktorý má záujem čo i len o jednu jedinú originálnu čokoládu – čokoládovú fotku alebo čokoládu s vybraným mixom sušeného ovocia, orieškov či iných cukrárenských ozdôb. To vedie k obrovskému množstvu variácií, ktorými dokážeme zrealizovať širokú škálu požiadaviek našich klientov.“

Tatranské čokolády čokoládové fotky, firemné čokolády, rôzne čokolády na mieru

Zámerom podtatranskej firmy je predovšetkým vytvoriť sladké prezenty, ktoré slúžia ako elegantná a originálna prezentácia firiem. Firemné a reklamné čokolády sú prioritou. A to sa im darí. Čokoládové prezenty vytvorili už pre desiatky firiem na celom Slovensku. Odporúčania a dobré recenzie im prinášajú ďalších zákazníkov, i napriek tomu, že nemajú vybudovanú veľkú reklamu. Preto sú ľudia z ich okolia neraz prekvapení, že sa v podtatranskom regióne existuje takýto „sladký biznis“.

Tatranské čokolády čokoládové fotky, firemné čokolády, rôzne čokolády na mieru

Čokoládové podnikanie však nevyrástlo z dňa na deň, ani z roka na rok. Sú za tým mnohoročné skúsenosti pani Jany, ktorá sa spracovaniu čokolády a vytváraniu novátorských čokoládových prezentov venuje už šiesty rok. Je však presvedčená, že vášeň pre čokoládu ju už nikdy neopustí.

Send this to a friend