Ovocie a Zelenina

Samozber Horná Streda

Samozber Horná Streda Pestuje drobné ovocie jahody, čučoriedky, maliny, černice

Spoločnosť ABROD s. r . o. vznikla v roku 2003 a nadviazala na tradíciu pestovania drobného ovocia firmy Záhradníctvo Dobrodenka. Vo výrobnom programe máme jahody, maliny, černice, čučoriedky a od roku 2018 čierne ríbezle.

Na výsadbu našich plantáži používame najkvalitnejší rastlinný materiál, ktorého použitie je podmienkou dopestovania kvalitného a zdravého ovocia. Rastliny sú zavlažované kvapkovou závlahou. Všetky agrotechnické zásahy sú prevádzané s ohľadom na životné prostredie a pôdu. Veľký dôraz kladieme na ochranu a bezpečnosť zamestnancov pri práci. Na dopestovanie ovocia využívame veľké množstvo ľudskej práce (odburiňovanie, rez, zber, predaj…), ktorú zabezpečíme miestnymi brigádnikmi, ktorí sú dobre a vždy na čas odmenení.

Dopestované ovocie predávame z veľkej časti samozberom alebo predajom priamo na poli, prípadne v našom predajnom stánku v Hornej Strede. Lokálny predaj zabezpečí maximálnu čerstvosť, čo je hlavným mottom našej firmy. Ovocie predávame, pokiaľ je to možné, v ekologických obaloch o veľkosti 250g, 500g alebo 1000g.

Každý rok ponúkame samozber. To znamená, zákazník si nazbiera ovocie sám do prinesených nádob. Prípadne si môže obaly zakúpiť u nás. Výhodou samozberu je zaručená čerstvosť a nižšia cena.

Pred príchodom na plantáž je vhodné sa informovať o aktuálnej situácii na telefónnom čísle 0915069954 alebo na facebooku Samozber Horná Streda.

Samozber Horná Streda Pestuje drobné ovocie jahody, čučoriedky, maliny, černice

Jahody sú veľmi žiadaným a veľmi atraktívnym ovocím. Porast každoročne nastielame pšeničnou slamou, ktorá zabezpečí čistotu plodov a zber aj v daždivom počasí. V našich podmienkach dozrievajú od konca mája a celý jún. Sú výbornej chuti, nezameniteľnej vône s veľkým množstvom vitamínov v čerstvom stave. Samozber a predaj priamo na poli začína spravidla v prvý júnový týždeň, keď už je dozretých dostatok plodov. Trvá približne 3 – 4 týždne. Samozber prebieha denne od 7.00 hod do 18.00 hod, prípadne do vyzbierania poľa.

Naše odrody malín a černíc dozrievajú od konca júla do konca septembra. V tomto období ich predávame v predajnom stánku v Hornej Strede. Na samozber ich ponúkame v auguste a trvá 2 týždne. Samozber prebieha denne od 7.00 hod do 18.00 hod, prípadne do vyzbierania poľa. Pestujeme odrody s výraznou vôňou a chuťou, vhodné na priamy konzum a spracovanie.

Veľkoplodé čučoriedky dozrievajú postupne od začiatku júla do začiatku septembra. V tomto období ich ponúkame na predaj v našom stánku v Hornej Strede. Na samozber ich ponúkame iba v júli a trvá 3 týždni. Samozber prebieha denne od 7.00 hod do 18.00 hod, prípadne do vyzbierania poľa. Minimálne množstvo nazbieraných čučoriedok na osobu je 3 kg.

Samozber má svoje pravidlá a my vás prosíme, milí zákazníci, ich dodržiavať.

  • Pri vstupe na pole vám odvážime prinesené nádoby
  • Ukážeme vám miesto zberu ovocia
  • Zbierajte len dozreté plody
  • Po poli sa, prosím, pohybujte len v riadkoch
  • Nepoškodzujte, prosím, vysadené rastliny

Zdroj: samozberhornastreda.sk , facebook.com/SamozberHornaStreda

Send this to a friend