Sladkosti a Kávoviny

Pražiareň Caffe4U

Pražiareň Caffe4U

Náš príbeh sa začal písať pred viac ako 5 rokmi v malej kaviarničke s pražiarňou na Obchodnej ulici. Našim cieľom bolo ponúknuť čo najširší výber jednodruhových arabík z celého sveta, a tým dopriať našim zákazníkom čo najlepší chuťový zážitok. V súčasnosti ponúkame takmer 40 druhov káv, takže naozaj každý kávičkár si môže vybrať tú svoju. Okrem našej prvej kaviarne Caffe4U sme otvorili ďalšie dve, na Obchodnej ulici a v Apollo Business Center II. Obidve nesú názov Kafíčko, a okrem širokého sortimentu káv ponúkajú aj alternatívne spôsoby prípravy, množstvo pochutín, či príjemné posedenie pri pohári vína, to všetko v pokojnej atmosfére dvorov, mimo zhonu frekventovanej nákupnej zóny.

Pražiareň Caffe4U

Keďže kávu pre vás poctivo vyberáme a pražíme sami, vieme zaručiť jej kvalitu v každej šálke vášho obľúbeného nápoja. Pri výbere tej správnej kávy do našich kaviarní sa zameriavame na zrnká najvyššej akosti, ktoré nie sú staršie ako šesť mesiacov od zberu. Niektoré plantáže, z ktorých pochádza naša káva, sme aj osobne navštívili v lete 2018. Dostali sme šancu osobne sa stretnúť s farmármi, ktorí pre nás zrná zbierajú, upravujú a posielajú priamo k nám. Kávu pražíme primárne na espresso – city+ až full city. Keďže používame menšie teplovzdušné pražičky, vieme sledovať a regulovať celý proces praženia, a tak zabezpečiť kávu presne podľa vašich predstáv. Môžete sa o tom pokojne presvedčiť na vlastné oči, každý deň našu pražiareň opustí niekoľko kilogramov kávy upraženej priamo pred vašimi očami, pričom sa jej sladkastá vôňa nesie celou uličkou.

Pražiareň Caffe4UOkrem klasických kávových nápojov ponúkame aj škálu alternatívnych príprav káv cez filter. Na takúto prípravu sa hodia najmä svetlo pražené kávy, ktoré taktiež starostlivo vyberáme a obmieňame. Na výber máme aj niekoľko druhov príprav, okrem “klasických” spôsobov ako Chemex či V60 ponúkame aj tie menej tradičné, napríklad veľmi efektný Vacuum pot.

Pravidelne sa zúčastňujeme aj veľtrhov a festivalov zameraných na kávu, aby sme Vám náš svet priblížili ešte viac. Mohli ste nás stretnúť napríklad na tradičnom podujatí Káva, čaj, čokoláda v Starej tržnici, ale aj v iných slovenských mestách: Stupava, Banská Bystrica, Trenčín. Okrem toho nás nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook a instagram, a samozrejme na našich kaviarňach. Tešíme sa na vašu návštevu 🙂

Zdroj: caffe4u.sk , facebook.com/Caffe4U , instagram.com/caffe4u facebook.com/kafickobycaffe4u instagram.com/kaficko_by_caffe4u

Send this to a friend