Pekárne a Múčne výrobky, Sladkosti a Kávoviny

Pravé Oreské

Pravé Oreské tradičné sladké koláče zo slovenských surovín

Deň pece sa v posledných rokoch stal pre našu obec Oreské, tradičným podujatím. V tento deň si pripomíname a približujeme si tradíciu pečenia tradičných koláčov. Staršia generácia odovzdáva skúsenosti a recepty tej mladšej. A práve pri tejto príležitosti vznikla myšlienka založiť chránené pracovisko aj u nás.

Pravé Oreské tradičné sladké koláče zo slovenských surovínNetrvalo dlho a z našej obce sa začala šíriť aróma čerstvých koláčikov. Novootvorená pekárenská prevádzka vznikla aj za účelom pomôcť ľuďom, ktorým v živote chýba to najcennejšie – pevné zdravie. Možnosť zaradiť sa do bežného života sme dali trom ženám, z toho dve sú z našej obce a jedna pani je z Radošoviec.

 

Pravé Oreské tradičné sladké koláče zo slovenských surovínV našom chránenom pracovisku ponúkame okrem už spomínaných tradičných koláčov aj ďalšie dobroty ako orechové rohlíčky, domáce slížky, syrové a slané praclíky. Nesmieme zabudnúť ani na tradičné domáce pálené. Pečieme aj koláče s vianočnou a veľkonočnou tematikou. Z nich potom chystáme balíčky, v ktorých si každý nájde to svoje „pravé Oreské“. Všetky naše výrobky sú vyrábané zo slovenských surovín, pripravované a pečené s láskou.

Tradične sladké
Koláčiky vyrobené z kysnutého cesta plnené tvarohovou, makovou, lekvárovou alebo orechovou plnkou.

Sezónne produkty
Mix koláčikov so sezónnou tématikou, vyrobených z orechového a lineckého cesta, plnené džemom alebo nugátovým krémom.
Momentálne máme v ponuke tri duhy vianočných balíčkov:

  • mix vianočných koláčikov
  • vanilkové rožky
  • koláčiky z lineckého cesta

Zdroj: praveoreske.sk

Send this to a friend