Pivovary

Pivovar Herrenwald

Remeselný Pivovar Herrenwald nadväzujeme na tradíciu varenia piva

Príďte ochutnať do nášho remeselného pivovaru kvalitné a poctivé PIVO. Naše pivo je varené s vášňou z najkvalitnejších surovín bez chémie. Nájdete u nás stálu ponuku a špeciály, ktoré pre Vás neustále vymýšľame.

OTVÁRAME 26.MÁJA 2018

Na začiatku to bola záľuba, nasledovala odvážna myšlienka a skončilo sa to realizáciou nášho sna. Sna mať vlastný remeselný pivovar. Najskôr sme varili doma. Poctivo sme študovali, skúšali a inšpirovali sa. Vznikali rôzne pivá rozmanitých štýlov. Od okamihu, keď sa podarili prvé pivá a prichádzali pozitívne hodnotenia z okolia, sme začali premýšľať či sa z koníčka nemôže stať živobytie. Moment pevného rozhodnutia nastal počas debaty otca a syna cez vianočné sviatky roku 2014. Od tej doby uplynulo veľa času, driny, úsilia, námahy a odhodlania. Sen sa stal skutočnosťou a my Vás s hrdosťou môžete uvítať v našom pivovare. V pivovare Herrenwald.

Remeselný Pivovar Herrenwald nadväzujeme na tradíciu varenia pivaHerrenwald je v časti obce Malá Ida s názvom Panský les, podľa ktorého nesie pivovar svoje meno. Je umiestnený v novej modernej a ekologickej budove, ktorá sa dostavala v roku 2018. I keď je budova nová a technológia moderná, nadväzujeme na tradíciu varenia piva v obci, kde bol pivovar už v 19. storočí.

Súčasťou budovy je hostinec na dvoch podlažiach s letnou terasou. Pivovar ponúka aj možnosti pre lietajúce pivovary a nájomné vary. Naše pivá sú spodne aj vrchne kvasené. S radosťou budeme predstavovať ležiaky, klasické aj moderné pivné štýly.

Zaujíma Vás ako vzniká pivo?

Rezervujte si termín na prehliadku nášho remeselného pivovaru Herrenwald a my Vám predstavíme proces ako vzniká pivo a technológiu výroby od začiatku až do konca.

Sládok Vás prevedie všetkými krokmi varu a dozrievania, a na konci budete mať možnosť ochutnať pivo priamo z tanku. Prehliadku ukončíme v našom hostinci, kde si vychutnáte pivá z aktuálnej ponuky a iné dobroty.

Pivo je prastarý nápoj.

Ľudia ho varia v rôznej podobe už tisícky rokov až dodnes prakticky na celom svete. Práve z tohto dôvodu prechovávame v našom pivovare k pivu náležitú úctu. Prejavuje sa to hlavne dodržiavaním tradičných pivovarníckych postupov bez pridávania chemických látok v akejkoľvek podobe. Pivo varíme z najkvalitnejších domácich a zahraničných sladov a chmeľov z celého sveta. A naša voda je vynikajúca, svojím zložením blízka plzenskej.

Pivo je ušľachtilý nápoj.

Ale nie je vždy a všade rovnaký. Pivo má množstvo podôb a veľkú rôznorodosť chutí. V našom pivovare sa snažíme aspoň niektoré z nich v autentickej podobe priblížiť svojim zákazníkom.

Naše pivo je „živé“. Nie je filtrované ani pasterizované, je vždy čerstvé.

V našom pivovare varíme pivo s profesionálnou starostlivosťou. Je to pre nás práca ale zároveň aj hobby. Variť dobré pivo je pre nás permanentnou výzvou.

Zdroj: herrenwald.sk, facebook.com/herrenwald

Send this to a friend