Ovocie a Zelenina

Obchodná značka « Olejnik »

Olejnik

Slnečným  ovocím sa nazýva žltá tekvica, pretože má podobnú farbu a tvar ako nebeské teleso. A naozaj, energia jedinečnej zeleniny je taká veľká, že sa odráža v celom spektre nutričných a liečivých vlastností. Preto Slovensko prejavilo prirodzený záujem o skutočnú poľnohospodársku kultúru a potom spojilo sily s partnermi z Ukrajiny. Už niekoľko storočí na Ukrajine sa dokonale prispôsobila tekvica, ktorej veľkorysá pôda s olejnatými černozemami sa ukázala ako ideálna pre jej pestovanie. Mierne podnebie, nie príliš horúce alebo chladné, čo je zlatý priemer. A preto aj ovocie odlieva zlato ako šperk. Skutočne báječný produkt, celá komora vitamínov, kde je takmer všetko jedlé – od kvetu po ovocie!

Slovenská spoločnosť „Proxima“ našla perfektný kútik pre pestovanie tekvice v oblasti Dnepra na Ukrajine a založila dcérsku spoločnosť « Dolina-Agro SK ». A aký prínos môže dať každej osobe kúzelná tekvica? Skutočnosť je taká, že jej možnosti sú báječné. Obzvlášť veľký potenciál obsahujú tekvicové semená, ktoré sú mimoriadne bohaté na rastlinné oleje, bielkoviny a vitamíny – skutočné skladisko zdravia.

V dedine Bašmačka sa dôraz kladie na používanie tekvicových semien s vysokým obsahom vitamínov A, E, F, C, P, B, ako aj biologicky aktívnych látok a mikročastíc, predstavovaných zinkom, železom, fosforom, vápnikom a horčíkom.

Napríklad, množstvo zinku prispieva k posilneniu ľudskej imunity a optimálnemu priebehu metabolických reakcií. Antioxidačné vlastnosti tekvicového oleja spomaľujú proces starnutia a omladzujú telo. Vzhľadom na širokú škálu cenných vlastností môže byť tekvicový olej odporúčaný ako diétny doplnok stravy ako posilňujúce činidlo.

Olejová spoločnosť „Proxima“ dostáva tekvicový olej z vysoko kvalitných surovín, ktoré sa vyrábajú na úrodnej čiernozemnej pôde s rozlohou 1000 hektárov. Tu vznikol celý cyklus sejby, pestovania a zberu, a tekvicové semeno podrobilo dôkladnému procesu spracovania, umývania, sušenia a prípravy na vývoz na Slovensko, do mesta Martin, kde sa nachádzajú hlavné plochy spoločnosti „Proxima“.

Na hlavnej výrobnej linke „Proximy“ sa uskutočňuje nalievanie a balenie tekvicového oleja do fliaš. Vysoko technologický podnik má moderný lis na dvojstupňové lisovanie za studena, ktorý zabezpečuje výrobu vysoko kvalitného tekvicového oleja. Ďalej sa uskutočňuje filtračný postup, ktorý nakoniec umožňuje získať produkt najvyššej kvality. Spoločnosť „Proxima“ vytvorila v roku 2012 novú ochrannú známku v oblasti výroby olejových kultúr, a na sklenenej fľaši sa zdobí zodpovedajúci štítok „Oleinik“ OZ.

Liečivý nektár, získaný na základe symbiózy energie slnka a zeme. Bolo zistené, že tekvicový olej má priaznivý účinok na metabolický proces, ktorý je kľúčovým pre telo a je užitočným na normalizáciu prebytočnej hmotnosti, t.j. v ideálnom prípade je to je cesta k elegantnej osobnosti, ako u princeznej z rozprávky. Ak to chcete urobiť, vezmite si tekvicový olej 1 čajovú lyžičku trikrát denne, a to bude celkové množstvo 0,5 litra užitočného produktu. Zdravotný kurz pre chudnutie sa uskutočňuje raz za šesť mesiacov.

Ekologický výrobok má jemnú chuť a delikátnu vôňu. Olej z tekvicových semien má liečebný účinok a starostlivosť o pokožku, pretože zvlhčuje ju, vyživuje a pomáha vyhladiť vrásky, čo spôsobuje, že tvár vyzerá mladšie. Nie je prekvapujúce, že tento aktuálny produkt sa čoraz viac používa v kozmeteológii. Tekvicový nektár zvyšuje elasticitu pokožky a ciev, odstraňuje lupiny, dáva vlasom nádheru a lesk. Antialergické vlastnosti liečivého oleja sú dobre známe, vrátane na prevenciu a liečbu prechladnutí, ako aj na znižovanie zápalových procesov. V zime vám olej pomôže v prípade prechladnutia, a ak pridáte šťavu z aloe, potom aj s angínou.

 

Zdroj: www.facebook.com/olejolejnikskwww.instagram.com/olejolejnikwww.olejolejnik.sk

 

Send this to a friend