Ovocie a Zelenina

Naše dobroDRUŽSTVO

Naše dobroDRUŽSTVO - Zaoberáme sa pestovaním rôznych druhov zeleniny

Prečo sme začali?
Naše dobroDRUŽSTVO - Zaoberáme sa pestovaním rôznych druhov zeleninySme mladý pár žijúci v Bratislave, no ešte si pamätáme, ako majú chutiť poctivé potraviny. Najmä zelenina, ktorá je u nás bežne dostupná v supermarketoch, nám prišla bez chuti a bez vône a vždy bola veľkým sklamaním. Preto sme sa rozhodli vypestovať si vlastnú, a to aj napriek nášmu mestskému prostrediu. Vydali sme na dobrodružstvo, v ktorom sa nám už počas prvého roka podarilo v skleníku na okraji hlavného mesta vlastnoručne vypestovať množstvo skutočnej, chutnej a voňavej zeleniny.

Vypestovanej zeleniny bolo omnoho viac, než sme dokázali spotrebovať, preto sme sa o ňu začali deliť s priateľmi prostredníctvom samozberu či bedničiek podľa vlastného výberu.

Naše dobroDRUŽSTVO - Zaoberáme sa pestovaním rôznych druhov zeleninyKaždodenná drina sa vyplatila a to nás posunulo ďalej. Zamerali sme sa aj na netradičné odrody tradičnej zeleniny, preto u nás nájdete napríklad desiatky druhov paradajok rôznych tvarov, farieb a chutí. Všetko robíme ručne, na kolenách a s potom na čele, ale s obrovskou láskou a odhodlaním vypestovať ten najkvalitnejší a najpoctivejší možný produkt. Preto zelenina, ktorá sa vám dostane do rúk, je taká, akú by sme dali na stôl svojej rodine.

Ak sme vás zaujali a radi by ste ochutnali plody našej práce, budeme radi keď nás prídete navštíviť.

Zdroj: facebook.com/druzstvodomoverole , instagram.com/druzstvo

Send this to a friend