Mliečne výrobky

Jogurty zo Štálika

Ovčie a Kozie Jogurty zo Štálika,

„Štálik“ je označením prevádzky a známkou rodinnej firmy BS Profi s.r.o. so sídlom v malebnej obci Liptovská Teplá, špecializujúcej sa na výrobu kyslomliečnych produktov z ovčieho a kozieho mlieka.

Prečo Štálik ?
Označenie štál pochádza z nemeckého stall, čo v preklade znamená maštaľ. Výrazom štál alebo štálik boli od nepamäti označované malé drevené stavby, akou je aj mliekarenská prevádzka „Štálik“, kde sa mali možnosť ukryť v čase zlého počasia pastieri so svojimi ovečkami, prípadne prespať počas kočovania za lepšou pastvou.
Taktiež boli tieto stavby využívané na uskladnenie sena v zime. Tieto stavby boli a sú typickými práve pre oblasť Liptova, kde sa aj mliekareň „Štálik“ nachádza.

Ovčie a Kozie Jogurty zo Štálika,Mlieko, ktoré používame na výrobu našich jogurtov nakupujeme od miestnych chovateľov kôz a oviec, čím sa snažíme podporovať región Liptov. Dojnice, od ktorých pochádza naše mlieko sa pasú na lúkach a pasienkoch Liptovskej kotliny. V našej výrobni „Štálik“ prebieha výroba za dodržiavania prísnych hygienických pravidiel. Ovčie i kozie mlieko šetrne pasterizujeme a pridaním jogurtovej kultúry zabezpečujeme konzumentovi pôžitok z vysoko kvalitného výrobku bez pridania konzervantov, škrobov, zahusťovadiel a iných chemických látok.

Naše jogurty neobsahujú laktózu a lepok, sú vhodné pre celiatikov.

Ovčie produkty

Ovčí jogurt zo Štálika je vyrobený z čistého ovčieho mlieka a zachováva všetky biologicky aktívne zložky pôvodného mlieka. Vyznačuje sa oveľa väčším množstvom mliečných baktérií ako bežné jogurty. Obsahuje kmene baktérií mliečneho kvasenia. Lactobacillus delbruecki, poddruh bulgaricus a stoptococcus termophilus.

Ovčí jogurt, Ovčí jogurtový nápoj, Ovčia zakysanka

Kozie produkty

Kozí jogurt zo Štálika je vyrobený z čistého kozieho mlieka, ktoré mnohonásobne prevyšuje kravské mlieko obsahom mononenasýtenýchmastných kyselín, ako aj trigceridov. Obsahuje kmene baktérií Lactobacillus delbruecki, poddruh bulgaricus a stoptococcus termophilus.

Kozí jogurt, Kozie jogurtové mlieko, Kozie mlieko, Zakysanka

Zdroj: stalik.eu , facebook.com/Ovčie a Kozie Jogurty zo Štálika

Send this to a friend