Pálenice a Liehovary

Gin Gin – prvý prémiový gin zo Slovenska

Prvý slovenský prémiový gin

slovenský gin

Medzi krajiny, ktoré sa môžu pochváliť vlastným prémiovým ginom, sa konečne zaraďuje aj Slovensko so značkou Gin Gin.

“Gin Gin www.slovenskygin.sk je vyvrcholením stáročnej tradície herbálnej medicíny v našom regióne a macerovania bylín a plodov s liečivými účinkami v podomácky vyrobených destilátoch” hovorí majiteľ značky Ľubomír Flašík. “Náš gin je úplne bez liehu, pričom na výrobu používame výlučne borievky pôvodom zo Slovenska a niekoľko desiatok bylín a plodov. Design vyobrazuje elegantnú kombináciu tradičnej slovenskej modrotlače a silnej baníckej histórie ťažby zlata a striebra na Slovensku.”

Gin Gin – to #praveslovenske od hora až dole

slovenský gin

Gin Gin sa pýši nezameniteľným dizajnom fľaše, ktorý pripomína starodávne nádoby na likéry a liečivá. Tak ako býva pre niektoré nápoje charakteristická fľaša a farba, nepochybne sa aj Gin Gin stane známym nápojom s atypickou fľašou modrej farby. Azúrová modrá fľaša je inšpirovaná pôvodnou slovenskou modrotlačou. Vidieť to na etikete, ktorá v sebe kombinuje striebornú, zlatú, a dvojodtieňovú modrú farbu. Kým zlatá a strieborná je odkaz na baníctvo, modrá s motívom výšivky zas odkazuje na modrotlač využívanú našimi predkami v obliekaní a zdobení textilu. Slovenský výrobok je verný svojmu pôvodu, hoci etiketa je jazykovo riešená viacjazyčne. Najmä čo sa týka kategórie nápoja, je dry gin uvedený v angličtine.

Etiketu tvorí písmo v starom štýle a nápis GIN GIN pod sebou, pričom prvé slovo je striebornou farbou a druhé zlatou. Elegantne tak zapadá dizajnom, ale aj kategóriou nápoja do ponuky reštaurácií a barov, v ktorých má zákazník jasno v tom, akú úroveň podnik ponúka.

Dôležitou a nevyhnutnou zložkou sú bylinky. Etiketu tvorí spodný rad niekoľkých vyobrazených plodín a bylín zlatou farbou. Každý sa tak dozvie, že mimo iné, prevažujú najmä borievky, horec, dula obyčajná, archangelika lekárska, materina dúška, lipa, či baza. Krásna fľaša na pohľad s objemom 0,7 l s alkoholom 43,2% m ešte jednu zvláštnosť. Uzáver je tvorený korkovou zátkou s kovovým krúžkom.

Prvý slovenský prémiový gin

Prvý slovenský prémiový gin, ako sa novinka tituluje, je dielom ľudí, ktorí stoja za Bird Valley Destillery, ktorí už neraz zaujali sklom a aj jej obsahom.

Zdroj: slovenskygin.sk , facebook.com/slovenskygin , instagram.com/slovenskygin

Send this to a friend