Farmy a Salaše, Ovocie a Zelenina, Značka kvality SK GOLD

Farma Bruty

Naša farma vznikla v roku 2015 s cieľom pestovať slovenské prvotriedne cherry paradajky. Dedinka Bruty na Južnom Slovensku je pre nás ideálnym miestom. Pestovanie rôznych druhov ovocia, zeleniny a obilia sa datuje už od roku 1272. Dedinka Bruty má ideálne podnebie a dostatok slnečných dní, čo je pri pestovaní najdôležitejšie. Výberu odrôd venujeme veľké množstvo času s dôrazom na klimatické podmienky južného Slovenska. Farma Bruty patrí do družstva združujúceho nezávislých farmárov zo Slovenska – OVOZELA

Naším heslom je: ovocie a zelenina musia mať bezchybnú a prvotriednu kvalitu!

Naša vnútorná kontrola kvality pri balení prispieva k mimoriadnej akosti ovocia a zeleniny. Krátky časový rámec medzi dobou odtrhnutia a umiestnenia na pult reťazcov zabezpečuje mimoriadnu čerstvosť. Všetky naše produkty a procesy spĺňajú certifikované štandardy kvality. Spotrebiteľom je vždy zaručená najvyššia bezpečnosť potravín.

Na farme v súčasnosti pestujeme paradajky a čučoriedky. Pestovanie paradajok prebieha v moderne zariadených skleníkoch na najvyššej úrovni. Pri pestovaní nám pomáha software, ktorý riadi odvetrávanie, vnútornú teplotu a podľa predpovede počasia prekrýva sklá roletami, aby chránil rastlinky. Celé pestovanie je pod prísnou kontrolou certifikovaných zamestnancov.

Farma Bruty na farme v súčasnosti pestujeme paradajky a čučoriedky

Čerinka
Odroda Čerinka patrí k najsladším cherry paradajkám. Má krvavo červenú farbu a pestuje sa na strapci. Čerinka je pestovaná v skleníku, kde sú pre ňu ideálne podmienky. Je zalievaná s dažďovou vodou, tak aby vzniklo pre ňu ideálne pH. O jej ochranu sa stará celý tím chrobáčikov, ktorí majú za úlohu ničiť predátorov. Celý strapec je odstrihnutý a ručne naservírovaný na tácku imitujúcu drevo, tie okamžite po zabalení smerujú na pult predajní.

 

 

Farma Bruty na farme v súčasnosti pestujeme paradajky a čučoriedkyČučoriedky
Naše čučoriedky sú zavlažované dažďovou vodou, ktorá sa mieša tak, aby vzniklo ideálne pH. Čučoriedky oberáme ručne a do 12 hodín sú už na pultoch predajní, čo je zárukou čerstvosti pre našich spotrebiteľov. Čučoriedky sú veľmi bohaté na antioxidanty, majú nízky obsah kalórií, vysoký obsah vlákniny a živín, bojujú proti kardiovaskulárnym ochoreniam, majú protizápalové účinky a znižujú hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroj: farmabruty.sk , facebook.com/farmabruty

Send this to a friend

  • SlovpraM

    Výrobky z pravej kože pre vaše potešenie. Je to vlastná tvorba a ručná práca preto je […]

  • Považský hrad

    Ruiny Považského hradu stoja na kopci s nadmorskou výškou 497 metrov. Nazývali ho aj Bystrický hrad a patril […]

  • Krajina príbehov – Podpoľanie

    Podpoľanie – miesto v ktorom cítite časy minulé . Laznícke osídlenie na svahoch majestátnej […]