Pálenice a Liehovary

Domáca Pálenka – dp Company

Domáca Pálenka - dp Company

Liehovar na ovocné destiláty dp Company ako prvý na Slovensku obnovil výrobu tradičnej slovenskej domácej pálenky. Domáca pálenka je klenotom od nepamäti vzhľadom k jej jedinečnosti a nezameniteľnosti. Tento ušľachtilý lahodný a jemný nápoj vyrobený tradičnou receptúrou Vám prinášame pod značkou Domáca Pálenka.

 

 

Príďte nás navštíviť – uvidíte, ako sa vyrába pravá slovenská domáca pálenka. Domácu pálenku vyrábame výhradne podľa tradičnej rodinnej receptúry v liehovare v Liptovských Kľačanoch. Starostlivo vyberáme dozreté vybrané druhy odrôd ovocia, ktoré sú veľmi dôležitou súčasťou pri výrobe domácej pálenky. Tradičná rodinná receptúra je zárukou jedinečnosti a nezameniteľnosti našich produktov. Každá jedna fľaša, ktorú vyrobíme, prechádza celým radom procesov, kým sa z nej stane skutočný klenot.

 

Domáca Pálenka - dp Company

 


 

TOVÁREŇ NA PÁLENKY

Náš rodinný liehovar TOVÁREŇ NA PÁLENKY – LIPTOVSKÉ KĽAČANY nadviazal na históriu liehovarníctva našich predkov. Výroba domácej pálenky podľa tradičnej rodinnej receptúry je zárukou jedinečnosti a nezameniteľnosti našich produktov. Chceme priblížiť našim návštevníkom okrem výroby pravej slovenskej domácej pálenky aj históriu liehovarníctva formou jedinečnej unikátnej zbierky starých historických etikiet, liehomerov, fliaš, cukromerov, faktúr, reklám, otvarákov…

Touto jedinečnou atrakciou chceme taktiež prispieť k propagácií regiónu Liptova a rozvoja cestovného ruchu v ňom.

Naša pálenica Vám umožňuje vypáliť si kvalitný jedinečný ovocný destilát z Vášho nazbieraného ovocia. Technológia našej pálenice je najmodernejšia na Slovensku. Vyrobená je z vysokokvalitných materiálov, ktoré spĺňajú najprísnejšie podmienky EÚ. Moderný spôsob vedenia destilácie umožňuje vyrábať destiláty jedinečnej chuti a kvality. Jednokotlové zariadenia s rektifikačnou viacposchodovou kolónou s objemom 200 l a 300 l riadia hlavný proces destilácie. Zariadenia nám umožňujú ovplyvňovať hlavne chuťové a aromatické vlastnosti destilátov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou tých najkvalitnejších pravých ovocných destilátov. Technológia je ovládaná odbornou obsluhou, čo zamedzuje akýmkoľvek komplikáciám. Kotol je vyhrievaný elektrickými špirálami, pretože iba takto je možné dosiahnuť regulovanú destiláciu. Pomocou vývevy je Váš kvas dopravený priamo z Vašich kvasných nádob do zariadenia. Každý Váš kvas je destilovaný samostatne, aby ste mali svoj jedinečný pravý lahodný ovocný destilát.

Zdroj: domacapalenka.sk

Send this to a friend

  • SlovpraM

    Výrobky z pravej kože pre vaše potešenie. Je to vlastná tvorba a ručná práca preto je […]

  • Považský hrad

    Ruiny Považského hradu stoja na kopci s nadmorskou výškou 497 metrov. Nazývali ho aj Bystrický hrad a patril […]

  • Krajina príbehov – Podpoľanie

    Podpoľanie – miesto v ktorom cítite časy minulé . Laznícke osídlenie na svahoch majestátnej […]