Pekárne a Múčne výrobky, Sladkosti a Kávoviny, Značka kvality SK, Značka kvality SK GOLD

CELPO – CELozrnné POtraviny

CELPO - CELozrnné POtraviny, celozrnné chlebíky,

Spoločnosť CELPO spol. s r. o., ktorá vznikla v marci v roku 2003, je najväčším výrobcom celozrnných pufovaných výrobkov na Slovensku.

Prečo CELPO? Názov firmy a jej zameranie výstižne charakterizujú slová (v slovenčíne), z ktorých sa skladá „CELOZRNNÉ POTRAVINY“. Do svojho portfólia spoločnosť postupne zaraďovala celozrnné výrobky zo pšenice a ryže, neskôr pribudli suroviny ako kukurica, sója. V súčasnosti spoločnosť vyrába celozrnné chlebíky zo širokej škály zdraviu prospešných surovín: okrem vyššie spomenutých aj zo špaldy, pohánky, raže, ovsa a dokáže výrobky obohatiť o ďalšie superpotraviny (chia, quinoa, amarant…) alebo koreniny.

Výrazným míľnikom bolo rozvinutie dvojitej technológie spracovania obilnín, ktorá spravila nové výrobky jemnejšie a chutnejšie pri zachovaní všetkých výhod klasického celozrnného pečiva. Takto sa postupne rozvinuli nové produktové rady s polevou “Extra Jemné”, na slano “CelpoFit Snack” či naturálne “100% Natural”.

Od roku 2014 je Celpo certifikované IFS certifikáciou a od roku 2016 vlastní aj BIO certifikát a tak dokáže ponúknuť zákazníkom svoje doterajšie portfólio aj v BIO kvalite.

Veľká pozornosť pri výrobe celozrnných chlebíčkov sa venuje výberu tých najvhodnejších a najkvalitnejších surovín do výroby. Názory na zdravú výživu boli v minulosti iné ako v súčasnosti. Definíciu zdravej stravy môžeme zjednodušene predstaviť ako výživu, ktorá človeku všestranne prospieva.

Spoločnosť sa teda zameriava na výrobu celozrnných chlebíčkov najmä pre ich veľký význam v zdravej racionálnej výžive, ktorá dnes nie je len módnym trendom, ale aj veľmi potrebnou zložkou výživy širokej spotrebiteľskej verejnosti a zohráva nemalú úlohu pri upevňovaní zdravia nás všetkých.

Základnou surovinou je prvotriedna pšenica, raž a ryža s minimálnym obsahom chemických látok pri výsadbe, ktorá je vhodná pri redukčných diétach a celkovom prečisťovaní črevného traktu. Ryža je okrem bežného spotrebiteľa určená aj pre ľudí so špeciálnou chorobou – celiakiou.

Čistá surovina alebo jej vhodné kombinácie sa spracúvajú na celozrnné chlebíčky natural, ktoré môžu byť ochutené polevou (kakaovou, jogurtovou, karamelovou alebo jahodovou) alebo prichutené soľou.

Poslaním spoločnosti je výroba kvalitných celozrnných výrobkov, spoľahlivosť voči partnerom, čestnosť a serióznosť, tvorivosť a inovácie v zdravej výžive. Produkty vyrobené našou spoločnosťou môžete nájsť na Slovensku, v Čechách, v Maďarsku, v Poľsku, v Rakúsku, v Chorvátsku či v Nemecku.

Spoločnosť sa teda zameriava na výrobu celozrnných chlebíčkov najmä pre ich veľký význam v zdravej racionálnej výžive, ktorá dnes nie je len módnym trendom, ale aj veľmi potrebnou zložkou výživy širokej spotrebiteľskej verejnosti a zohráva nemalú úlohu pri upevňovaní zdravia nás všetkých.

Postupne boli produkty spoločnosti ocenené aj značkou kvality a to pre výrobky: 365 Day Pšeničné, 365 Day Pšenično-ražné, 365 Day Ryžové, BIO kukurica fialovo zrnná, Celpofit 365 Day pšeničné PurPur s morskou soľou a Celpofit Garden kukuričné s morskou soľou. Dnes už aj veda s úžasom a úctou priznáva, že príroda je najdokonalejším zdrojom liečivých prostriedkov – a tieto produkty svojich „farmaceutických laboratórií“ nám ponúka. DOKONCA ZADARMO. Farebné obilniny určite potešia nielen chuťové bunky konzumenta, ale prospievajú aj organizmu.

CELPO - CELozrnné POtraviny, celozrnné chlebíky,[1]V roku 2017 spoločnosť Celpo spol. s r.o. bola ocenená zlatou značkou kvality za BIO celozrnné chlebíčky kukuričné PurPur. Fialová kukurica je kvôli obsahu fenolov, antokyanínu a antioxidantov klasifikovaná ako funkčná potravina, to znamená že prispieva k vyváženej strave a podpore zdravého životného štýlu. Kukurica obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, A, E. Z minerálnych látok obsahuje fosfor, draslík, vápnik či horčík a zo stopových prvkov mangán, meď, jód, selén, železo a zinok. Okrem tohto prirodzene neobsahuje lepok.

Spoločnosť Celpo spol s r.o. sa snaží naďalej zdokonaľovať svoje produkty, vyvíjať nové samozrejme s kladením dôrazu na pozitívny dopad pre ľudský organizmus. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.celpo.sk a na facebookovej stránke Celpo – zdravá výživa: facebook.com/celpozdravavyziva.

Send this to a friend