Nealko nápoje

ALMO – božské sirupy z Rovinky

ALMO je Slovenská značka sirupov, ktoré sú výnimočné svojou kvalitou a vysokým ovocným podielom.

„ tradícia neznamená uchovávať popol, ale prenášať plameň“

Ovocné sirupy ALMO sú vyrábané absolútne bez konzervačných látok, chemických prísad a umelých sladidiel. Vysokým podielom obsahu ovocia – min. 50%, sú priam predurčené k príprave letných ovocných limonád, miešaných nápojov, na ochutenie dezertov, zmrzlín, kávy a čaju. Všetky ovocné produkty sú vyrábané podľa tradičnej slovenskej receptúry, s vysokým podielom ručnej práce .

ALMO je Slovenská značka sirupov, ktoré sú výnimočné svojou kvalitou a vysokým ovocným podielom.Sirupy značky ALMO sú svojou kvalitou výnimočné nielen pre vysoký podiel ovocnej šťavy, ale predovšetkým pre ich výraznú ovocnú chuť. Vyrábajú sa tradičnou metódou starých mám, za použitia ovocných štiav v koncentrovanej podobe, spracovaných modernými postupmi a samozrejme s pridaním cukru. Sirupy sú pasterizované a následne plnené do sklenených fliaš pre zachovanie vysokej kvality a trvácnosti. Uplatňovaný výrobný proces spĺňa všetky normy, ako Slovenskej, tak aj zahraničnej legislatívy.

Závod v Rovinke pri Bratislave, patriaci spoločnosti UNIMAR s.r.o, bol založený v roku 1991 na základe viacročného štúdia podmienok trhu Slovenskej a Českej republiky a rozsiahlej akvizičnej činnosti. Vo februári 2009, v rámci legislatívnej zmeny, sa spoločnosť pretransformovala na UNIMAR GROUP, s.r.o. . Konečnú podobu závod v Rovinke nadobudol v roku 2013, kedy spoločnosť zmenila majiteľov a premenovala sa na súčasný UNIMAR TRADE s.r.o.

Rok 1991 nebol len rokom, kedy naša spoločnosť po prvý krát spustila výrobu sirupov a komponentov do potravinárskej výroby. Bol rokom začiatkov a odhodlaní. Odhodlania budovať ťažkú stratégiu poctivej práce, odhodlanie presadiť sa medzi najlepšími, pracovať aj v tých najtvrdších podmienkach, a vytvoriť tak dobré meno a nepriestrelnú tradíciu. A tak sa 27 rokov podpísalo nielen pod najkvalitnejšie sirupy vyrábané u nás, ale najmä pod produkciu komponentov do potravinárskej výroby, ktoré sú dodnes ústrednou vlajkovou loďou spoločnosti UNIMAR TRADE s.r.o., ktorej plavba zďaleka nekončí.

Základným výrobným programom je výroba sirupov a nápojových koncentrátov. Predovšetkým ide o výrobky výlučne prírodného charakteru, bez konzervačných látok. Rad sirupových koncentrátov s ovocnou príchuťou v malospotrebiteľskom balení bol v roku 2001 ocenený Zlatou Medailou a diplomom Slovak Gold za ich vynikajúcu kvalitu. Okrem výroby sirupov a nápojových koncentrátov sa spoločnosť UNIMAR TRADE s.r.o. zaoberá aj výrobou komponentov pre potravinársky priemysel medzi ktoré patria potravinárske farbivá a ochucovadlá.

Spoločnosť UNIMAR TRADE s.r.o. má zavedený systém riadenia kvality podľa ISO 22000.

V súčasnosti ponúka spoločnosť UNIMAR TRADE s.r.o. viac ako 70 druhov ovocných sirupov určených na „milióny“ použití, a to nielen na výrobu domácej malinovky, ale aj na ochucovanie pekárenských a cukrárenských výrobkov, müsli tyčiniek, rovnako tak pre gastro prevádzky do post-mix zariadení na výrobu sýtených nápojov. Súčasťou portfólia sú aj sirupy pre športovcov a ťažko pracujúcich, pre ktorých je dôležité dopĺňanie vitamínov a minerálov, spotrebovaných pri vysokom športovom alebo pracovnom výkone. Počas sezóny máme pripravené letné sirupy určené na prípravu malinoviek s ovocím alebo na prípravu miešaných nápojov ako je napr. Mojito. Pre zimné obdobie sú určené sirupy na prípravu teplých nápojov ako napr. “jabĺčko so škoricou” alebo nealkoholický punč.

Cieľovými zákazníkmi je teda nielen HoReCa a gastro odberatelia, ale v segmente ovocných sirupov predovšetkým bežné domácnosti.

Ako hovoria majitelia spoločnosti: „Všetci vieme, že cesta k úspechu je dlhá, ale my sme vytrvalí a odhodlaní bojovať 🙂 “

Zdroj: unimartrade.skfacebook.com/ovocnesirupy.sk

Send this to a friend