Farmy a Salaše, Mliečne výrobky

Agrofarma Dianiška Tisovec

Agrofarma Dianiška Tisovec, výroba ovčích syrov a mliečnych výrobkov

Agrofarma Dianiška Tisovec, výroba ovčích syrov a mliečnych výrobkovAgrofarma Dianiška, funguje od roku 1998, nachádza sa v srdci Slovenska v malom mestečku Tisovec. Hospodári s ovcami, ktoré sa pasú na pasienkoch nedotknutej, panenskej prírody NP Muránska planina.

Hlavným produktom firmy, ktorý považujeme za unikátny produkt prírody, je ovčie mlieko z ktorého, vyrábame tradičným spôsobom ovčí hrudkový syr, v medenom kotlíku zváranú ovčiu žinčicu, naše slovenské zlato – 100% ovčiu bryndzu, ručne ťahané korbáčiky, parenice a nakoniec lahodný oštiepok – tradičný slovenský valašský výrobok zo 100% ovčieho syra.

Agrofarma Dianiška Tisovec, výroba ovčích syrov a mliečnych výrobkovVäčšina našich výrobkov sa vyrába priamo na salaši, ktorý sa nachádza ďaleko v horách. Z ranného pôdoja zvážame ovčí hrudkovy syr dolu do mesta, kde následne z neho spracuvaváme bryndzu, parenice a nite. Produkty vyrábame z čistého nepasterizovaného a nehomogenizovaného ovčieho mlieka. Aj preto sú zaradené medzi probiotické funkčné potraviny. Konečný výrobok zostáva „živý“ a môže ďalej prirodzene zrieť na drevených „podišiaroch“, a preto je celý proces od výroby až po predaj dôsledne kontrolovaný.

Naše výrobky z ovčieho mlieka predávame v našej predajni “z dvora” v Tisovci, ale tiež robíme rozvoz priamo k predajcovi.

Zdroj: facebook.com/agrofarmadianiska

Send this to a friend