OLD HEROLD

0.00
  1. Zoznam firiem
  2. »
  3. Pálenice a Liehovary
  4. » OLD HEROLD
Kontaktné informácie
Adresa:
Bratislavská 36, Trenčín, Trenčiansky kraj 911 05
Telefón: 032/6563 211

Popis firmy

Spoločnosť Old Herold, s.r.o. Trenčín svojim výrobným programom nadväzuje na trenčiansku bohatú liehovarnícku tradíciu s koreňmi, siahajúcimi do konca 19. storočia. Dnes Old Herold, s.r.o. sídli v priestoroch, kde sa v roku 1932 presťahovala Kornhauser a Herzka, továreň na výrobu kvasníc, pokrmových mastí a destilátov, pôsobiaca v Meste Trenčín od roku 1886. Po niekoľkých reorganizáciách vznikol v roku 1953 Kvasný priemysel, neskôr Západoslovenské konzervárne a liehovary, od roku 1970 bola spoločnosť premenovaná na Slovlik, š.p.. V roku 1990 odčlenením od podniku Slovlik, š.p. vznikol štátny podnik Old Herold Ferm, ktorý bol v roku 1992 transformovaný na akciovú spoločnosť a reorganizačnou zmenou bola v roku 1998 zriadená Old Herold, s.r.o.
Spoločnosť je známa výrobou svetoznámej borovičky Juniperus, ktorá už začiatkom 20. storočia bola vyvážaná do mnohých krajín Európy a Ameriky. Názov je chránený medzinárodným patentom, udeleným v roku 1952 v Lisabone.

Výrobkové portfólio spoločnosti zahŕňa širokú škálu liehovín v kategóriách borovička, slivovica, vodka, brandy, gin, bylinné a mliečne likéry. Spoločnosť už dlhé roky ponúka na trh značkové liehoviny reprezentované predovšetkým produktmi Bošácka slivovica, Juniperus borovička, Koniferum borovička, Old Herold Vodka, Milena liehovina, Old Herold Gin, Old Herold Angelika bitter, Old Herold Fernet a tradičné mliečne likéry radu My Lady vaječný, čokoládový a karamelový.

V rámci štandardných liehovín spoločnosť ponúka tradičnú Slovenskú borovičku, Trenčianske hradné liehovinu, Jemnú vodku a taktiež originálnu Zázvorovku.

Najnovšie članky

Trenčiansky OLD HEROLD a jeho tradičné destiláty

Trenčiansky OLD HEROLD a jeho tradičné destiláty

0